menuordersearch
yo1.ir

اجزای تشکیل دهنده یویو ,

۱۳۹۷/۹/۶ سه شنبه
(4)
(1)
اجزای تشکیل دهنده یویو
اجزای تشکیل دهنده یویو

اجزای تشکیل دهنده یویو

۱- بدنه یویو:
که شامل دو کفه است که توسط پیچ محوری ( axle ) به هم متصل میشوند
۲- بلبرینگ:
دقیقا در وسط یویو و بین دو کفه قرار می‌گیرد. به خاطر وجود بلبرینگ است که یویو می‌تواند زمان طولانی حول محور خود بچرخد و شما قادر به انجام حرکات زیبا باشید. ( در شکل در وسط پد اصطکاک قرار دارد )
۳-پیچ محوری ( axle ):
این پیچ تمام اجزای یویو را در کنار هم حفظ می‌کند. این پیچ باعث می‌شود که شما بتوانید دو کفه یویو را به هم متصل یا از هم جدا کنید. به صورت کلی دو نوع پیچ محوری داریم:
نوع استاندارد که در یک سمت آن یک مهره وجود دارد که در یویو‌‌‌‌های پلاستیکی و معمولی، بیشتر از این مدل استفاده می‌شود.
نوع دوم، پیچ‌‌‌‌‌های کوچک و باریک هستند که در قسمت داخلی بدنه یویو پیچ می‌شوند ( مثل نوع اول از بدنه بیرون نمی‌زند ) از این نوع معمولا در یویو‌‌‌‌های فلزی یا همان نوع حرفه‌ای استفاده می‌شود. باید مراقب باشید که دو کفه یویو را بیش از اندازه محکم نکنید چرا که این کار باعث می‌شود پیچ محوری یا رِزوِه‌‌‌‌‌های تعبیه شده در بدنه یویو به راحتی خورده شوند. همچنین باز و بسته کردن زیاد یویو هم باعث خوردگی این پیچ یا رِزوِه‌ها شده که تقریبا یویو شما را غیرقابل استفاده خواهد نمود، پیشنهاد ما به شما این است که در حد امکان یویو را باز نکنید و در صورت گره خوردن نخ یویو، با استفاده از یک وسیله باریک مثل خلال دندان یا چوب کبریت گره نخ را باز کنید
۴-پد اصطکاک:
پد اصطکاک نقش زیادی در چرخش هر چه بیشتر یویو در هنگام پرتاب دارد و همچنین کمک زیادی برای بالا کشیدن یویو به شما می‌کند. وقتی یویو را پرتاب می‌کنید پد اصطکاک کمک می‌کند که تمام نخ به یکباره آزاد نشود و چرخش یویو بیشتر شود. پد اصطکاک انواع مختلفی دارد که نوع سیلیکونی آن بیشتر از بقیه مورد استفاده شرکت‌‌‌‌‌های سازنده قرار می‌گیرد. پد اصطکاک از جمله وسایل مصرفی یویو است که بسته به میزان استفاده شما از یویو، نیاز به تعویض خواهد داشت. ( در شکل با رنگ قرمز قابل مشاهده است )
۵- جای بلبرینگ ( bearing seat ) :
بلبرینگ را در جای خود محکم نگه می‌دارد و باعث می‌شود که بلبرینگ به صورت ثابت در محل خود بچرخد. جای بلبرینگ در یویو‌‌‌‌های حرفه‌ای روی دو کفه یویو تراش داده می‌شود. و این کار باید بسیار دقیق، و با دقت چند میکرومتر انجام بگیرد تا دو کفه یویو به طور کامل به هم متصل شوند. معمولا جای بلبرینگ خلیلی تنگ طراحی می‌شود به طوری که در آوردن بلبرینگ با دست خالی کار سختی خواهد بود و بهتر است این کار با آچار مخصوص بلبرینگ یا دم باریک انجام شود.

نظرات کاربران ( 1 نظر)
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

حقحسنق
سه شنبه بیست و هشتم تیر ۰۱
پاسخ
()
()
حقحسنق
پيچ‌يويو‌کجا‌هست‌