menuordersearch
yo1.ir

تاریخچه یویو ,

۱۳۹۷/۷/۱۹ پنج شنبه
(1)
(0)
تاریخچه یویو
تاریخچه یویو

با اینکه قدمت یویو به بیش از چند هزار سال می‌رسد اما شروع دوران طلایی یویو از سال ۱۹۲۹ بود، زمانی که تولید این یویو ها در کالیفرنیای آمریکا کلید خورد. در ابتدا همچنان چیزی به اسم بلبرینگ که در یویوهای امروزی وجود دارد، ساخته نشده بود و نخ دور محور میانی یویو قرار می‌گرفت و چرخش کوتاهی را در انتهای نخ فراهم می‌کرد، البته در دیگر مدل‌ها نخ به محور گره می‌خورد و تنها حرکات رفت و برگشتی (یا لوپینگ) را ممکن می‌ساخت. یویو در طول این سال‌ها فراز و نشیب زیادی را طی کرد تا اینکه در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ نوآوری‌هایی در زمینه تکنولوژی ساخت یویو، از جمله روش‌هایی برای اتصال نخ به محور میانی ارائه شد.

در سال ۱۹۸۴ شرکت سوئدی SKF طرح اولیه یویو های جدید که در آنها از بلبرینگ استفاده می‌شد را ارائه کرد.

در سال ۱۹۹۰ آقای کان (Kuhn) یویو SB-2 که در آن از گیربکس (محل قرارگیری بلبرینگ) آلومینیومی استفاده می‌شد را معرفی کرد. این طرح، اولین طرح موفق یویو بلبرینگ‌دار بود که امروزه بین ما به نام یویو حرفه‌ای معروف شده است. در واقع عمر یویو حرفه‌ای کمتر از سی سال است و در این مدت طرح‌های متنوعی جهت بهبود این سرگرمی دوست‌داشتنی ارائه شده است که مهمترین این تغییرات، در زمینه تکنولوژی ساخت بلبرینگ یویو بوده‌اند.

امروزه یویو فقط یک سرگرمی و بازی نیست، بلکه در حال تبدیل شدن به یک ورزش جهانی است، در حال حاضر ۳۳ کشور عضو فدراسیون جهانی یویو شده‌اند (امیدواریم که ما کشور ۳۴ام باشیم) و هر ساله مسابقات مختلفی در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود. فدراسیون یویو در تلاش است که در کنار حمایت از بازیکنان این رشته، یویو را فراتر از یک سرگرمی و به عنوان یک ورزش، به طور رسمی به ثبت برساند و قطعا این اتفاق به زودی خواهد افتاد.

به امید روزهای روشن برای یویو

نظرات کاربران ( 0 نظر)
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام